راهنمای تغذیه طیور

راهنمای غذادهی به جوجه و طیور و مرغ ها

شرکت هایی که خوراک مرغ را تولید می کنند در حقیقت مقدار زیادی فکر، زمان و تحقیق را برای تغذیه تمام مرغ ها دقیقا همان چیزی که نیاز دارند، می دهند.اگر مرغهای شما غذای مناسب می خورند،در واقع یک نوع پاداش و هدیه برای آنهاست و باعث می شود  که تخم مرغ های زیادی برای شما بگذارند. اما اگر تغذیه آنها نادرست باشد  می تواند یک فاجعه برای سلامتی و همچنین تولید تخم مرغ باشد.در راهنمای کامل خوراک مرغ ما قصد داریم نگاهی به: الزامات مورد نیاز اولیه، آنچه در هر نوع خوراک باید باشد و  خوراک کامل برای گله شما و خیلی چیزهای دیگر بحث کنیم.

مواد اولیه مورد نیاز :

در طی سال های بسیاری، صنعت خوراک دام، مواد غذایی مورد نیاز مرغ، از جوجه ها تا بزرگسالان، از مرغ ها تا بلدرچین، بوقلمون و دیگران را مورد تحقیق و اصلاح قرار داده است.تغذیه ای که آنها تولید می کنند، برای رسیدن به حداکثر پتانسیل رشد و تخمیر تخم مرغ هر پرنده طراحی شده است.نیازی به گفتن نیست که این یک پیشرفت بزرگ در مورد راه پدربزرگ ها و مادربزرگ های ما است. که همان تغذیه مرغ بود! در روزهای گذشته، جوجه ها باید از هر آنچه در حیاط و یا باغ وحش و مرغداری بود تغذیه می کردند و هیچ گونه نظارتی بر آن وجود نداشت.

تحقیقات نشان داده است که بسیاری از مواد مغذی مورد نیاز همه پرندگان به میزان بیشتری یا کمتر،  باید شامل:

تمام خوراک حاوی پروتئین است. مقدار پروتئین بر اساس سن پرنده یا نوع پرنده متفاوت است (در ادامه بیشتر توضیح خواهیم داد.)

معمولا برخی اسید آمینه وجود دارد – لیزین و متیونین رایج ترین هستند. ویتامین ها – اغلب A، E، D3 و B12 به همراه مواد معدنی : مانند فسفر و سولفات مس.

آنزیم ها برای کمک به هضم و البته فیبر به شکل دانه در محصول است.

برخی از خوراکی ها ممکن است افزودنی های دیگری مانند امگا 3 دارند، اما این مقدار می تواند متفاوت باشد. این امگا 3 باضافه  اعث افزایش مقدار امگا 3 تخم مرغ می شود و تخم مرغ را برای افرادی که غذا می خورند، سالم نگه می دارد.

همیشه برچسبهای محصول خود را بخوانید تا بدانید که چه چیزی در آنها وجود دارد. برچسب های متصل به پایین کیسه تغذیه و یا در مورد کیسه های کوچک تر غذا را پیدا کنید، ممکن است بر روی کیسه خود چاپ شود.

اصطلاحات تغذیه مرغ :

تغذیه مرغ دارای چندین عبارات کلیدی است و اگر شما آنها را ندانبد، برچسب های کیسه های خوراکی به احتمال زیاد شما را گیج خواهد کرد!

در اینجا لیستی از این اصطلاحات آورده می شود :

گلوله: خوراک مرغ به منظور استفاده آسان و کاهش زباله به صورت pelletized ساخته شده است.

کرامبل ها : گلوله هایی که به اندازه جوجه ها کاهش یافته اند برای سهولت خوردن غذا.

ماش: ماش اساسا خوراک بدون پردازش است. ذرات بسیار تقریبا پودر هستند. این می تواند برای جوجه ها یا بزرگسالان مورد استفاده قرار گیرد و می تواند خشک یا مرطوب باشد.

تخمیر: این نوع خوراک مرغ است که با آب مخلوط شده و به طور طبیعی باعث تخمیر شده است.

دارو: این خوراکی است که با یک کوکسیواستات درمان شده است تا جوجه ها را برای غلبه بر هر گونه حمله احتمالی پروتئوا کوکتیو کمک کند.

تغذیه  جوجه بدون ککسییدیواستات.

خوراک کامل برای گله شما

هنگامی که مرغ ها شروع به تخم گذاری می کنند، می توان آنها را به خوراکی ها را به خوراکی هایی که مخصوص این دوره است تغییر داد که معمولا حدود 16 درصد پروتئین است. تا زمانی که موقع تخم گذاری مرغ ها فرانرسیده است آنها را مجبور به خوردن این خوراک ها نکنید زیرا به کلیه های آنها آسیب می زند.در حال حاضر این نوع خوراک اکثریت رژیم غذایی مرغ ها را تشکیل می دهد.

خوراک های دوره تخم گذاری پروتئین کمتری دارد (به طور معمول 16٪) و به طور کلی حاوی ویتامین های زیادی نیست. با این حال، این امر می تواند از یک کمپانی تا کمپانی دیگر متفاوت باشد. تولید کنندگان خوراک برای اطمینان از اینکه خوراک آنها تعادل مناسب از کلسیم، پروتئین و سایر مواد معدنی کلیدی و ویتامین ها است کار می کنند.بهتر است به تدریج  تغذیه مرغ ها را تغییر دهید زیرا یک تغییر ناگهانی باعث اسهال یا سایر مشکلات معده می شود. اگر تا به حال از کرامبل ها استفاده کرده اید، نگران تغيير دادن غذايی نباشيد. مرغ ها به سادگی با آن هماهنگ می شوند  و گلوله ها کمتر هدر می دهند.

دیگر انواع تغذیه مرغ ها

خوراک برای پرندگان گوشتی

اگر مرغ گوشتی را پرورش می دهید، می دانید که آنها نیاز به پروتئین بسیار بالاتری دارند تا بتوانند رشد سریع خود را حفظ کنند.اگر پروتئین کافی برای آنها ندهید، آنها موفق نخواهند شد و شما ممکن است مشکلات سلامتی قابل توجهی داشته باشید.زندگی مرغ جوجه های گوشتی بسیار کوتاه است، گاهی اوقات تقریبا 5 هفته.در طول این مدت آنها نیاز به رژیم غذایی با پروتئین بالا دارند، بین 24-22 درصد توصیه می شود. چندین شرکت این کار را برای ما آسان کرده اند. آنها غذایی را با 22 درصد پروتئین را مخصوص جوجه های گوشتی تولید می کنند.

خوراک تخمیر شده :

بسیاری از افراد غذای غنی شده برای گله خود  می خرند – این کار آسان است، به خصوص اگر شما یک گله کوچک داشته باشید.خوراک تخمیر شده برای مرغ های شما بسیار مناسب و سالم است.فرایند خیساندن خوراک و غلات، مقدار زیادی از مواد مغذی را در اختیار پرندگان قرار می دهد.

چه نوع خوراکی برای جوجه ها مناسب است ؟

خوراک جوجه را می توان تقریبا به دو بخش تقسیم کرد: خوراک اولیه و خوراک رشد. تفاوت در چیست؟

خوراک شروع ،خوراکی است که از زمان نطفه استفاده می کنید. جوجه ها آن را از زمان  لقاح می خورند تا شش هفته ای دیگر.در هفته 6 شما می توانید به تدریج آن را به جیره گیاه تغییر دهید.تغذیه استارتر حاوی 20 تا 24 درصد پروتئین است تا متابولیسم جوجه تمام انرژی مورد نیاز برای رشد سریع را داشته باشد.

خوراکی که برای رشد مصرف می شود دارای پروتئین کمی کمتر از 18 درصد است. شما ممکن است فکر کنید این تفاوت بزرگ نیست، اما اضافه بار پروتئین می تواند مشکلات کلیوی بعدا در زندگی ایجاد کند.به طور کلی، تغذیه جوجه ها باید پروتئین بالاتری داشته باشد و همچنین حاوی چندین ویتامین مهم برای جذب در بدن جوجه ها برای شروع خوب باشد. همچنین کلسیم باید به میزان قابل توجهی در خوراک آنها موجود باشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *