اصول پرورش جوجه و جوجه کشی

برای اینکه اصول پرورش جوجه ها را یاد بگیرید، بهتر است مطالب زیر را مرور کنید تا بیشتر با آن آشنا شوید.

مرغ ها موجودات بسیار دوست داشتنی، شیرین و سرگرم کننده ای هستند.مرغ ها همیشه می توانند برای شما تخم مرغ های تازه ای را تولید کنند. کار مرغداری خود را با اطمینان از این امر شروع کنید که می توانید مکان خوبی برای آنها فراهم کنید و منابع لازم برای آنها را داشته باشید.

چگونه می توان مرغ ها و جوجه ها را افزایش داد؟

در ابتدا بسیار مهم است که قوانین نگهداری و پرروش مرغ را در محل زندگی خود ویا جایی که می خواهید این کار را راه اندازی کنید، به دقت بدانید. برخی مناطق و کشورها اجازه این کار را نمی دهند و یا اینکه برخی از آنها بسیار در این زینه سخت گیر هستند پس قبل از حرام کردن پول خود، این قوانین را مرور کنید.

جوجه یک در مشهد

اگر در ابتدا پول کافی ندارید، بهتر از جوجه ها را در مکان خود جای دهید زیرا مکان کمتری را لازم دارند و کمتر از مرغ ها میخورند.

حتما نگهداری از جوجه ها را دربرنامه ریزی خود قرار دهید زیرا آنها هر روز به مراقبت و توجه نیاز دارند و روزانه به آنها غذا بدهید و جای آبخوری آنها را هر روز باید پر کنید، تخم مرغ های آنها را هر روز جمع اوری کنید،لانه آنها را تمییز کنید و تعداد و بود و نبود آنها را چک کنید مخصوصا اگر حیوانات زیادی در اطراف شما زندگی می کنند. هر روز 1 یا دو ساعت را به ناه اختصاص دهید.

اگر می خواهید جوجه کشی خود را از منطقه و خانه خود شروع کنید حتما همسایه ها را در جریان این کار قرار دهید چون ممکن است از شما به خاطر مشکلات آن شکایت کنند. اگر همسایه های شما با سر و صدا مشکل دارند فعلا از خریدن خروس خودداری کنید زیرا صدای آنها از مزغ ها بیشتر است. برخی همسایه ها از اینکه مبادا مرغ ها به داخل حیاط آنها بروند، شاکی و ناراحت هستند، در این شرایط باید به آنها اطمینان دهید که جوجه ها و مرغ ها در یک حصار قرار دارند و همین مانع فرار آنها می شود، پس باید بدانید چه کار می خواهید بکنید. جوجه ها بسیار کار دارند، و شما میخواهید بیشترین سعی خود را بکنید و تعداد اشتباهات را کم کنید. برای اینکار باید مطالعات خود را بیشتر کنید و گاهی از صاحبان صنایع و مرغداران دیگر استفاده کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *